نکاتی که در این مقاله به شما میگوییم حاصل تجربیات مدیران موفقی است که به سرعت و حتی در حالت رکود بازار نیز کسب و کارشان رشد کرده است.

درست است که برای موفقیت هیچ فرمول دقیق و فوری وجود ندارد ولی با رعایت نکات ذکر شده میتوانید سرعت رشد کسب و کارتان را افزایش دهید.

عوامل رشد کسب و کار

1- افراد مناسب را استخدام کنید

استخدام بهترین و مناسب ترین افراد،مطمئن ترین راه برای اطمینان به رشد سریع است.“موفقیت در داشتن تیم قوی خلاصه میشود”

2- روی افزایش منابع درآمد تمرکز کنید.

حتما برنامه ای برای مشتریان وفادار داشته باشید یا استراتژی بازاریابی خود را بر اساس رفتارهای خرید قبلی مشتریان تنظیم کنید تا آنها را به خرید یا سرمایه گذاری مجدد تشویق کنید.

این مقاله را در رابطه با مشتریان قدیمی از دست ندهید.

3- ریسک پذیر باشید ولی همیشه نه!

ریسک یک بخش غیر قابل اجتناب در کسب و کار است ولی استفاده از بیمه های مشاغل را فراموش نکنید! معمولا وقتی کسب و کاری سرعت رشد خوبی دارد این موارد فراموش میشوند.

4- بر تجربه مشتری تمرکز کنید

فراموش نکنید که تصورات مشتریان میتواند کسب و کارتان را به عرش یا فرش برساند.آن هم بر اساس تجربه ای که از شما و خدماتتان در ذهنش باقی میماند.“به یاد داشته باشید ارائه خدمات به مشتری،آرمان شماست”

5- روی کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید

در مراحل اولیه حاشیه سود کمی خواهید داشت بنابر این هر پولی که بدست میاورید را مستقیم برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید.

6- آینده نگر باشید

در مبحث مدیریت کسب و کار نمیتوانید بی گدار به آب بزنید و برنامه ریزی مراحل بعدی با پیش بینی سناریوهای احتمالی بهترین راه ثبات و حفظ امنیت در فرآیند رشد کسب و کارتان است.

7- شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

در سال 1400 هنوز هم هستند افرادی که اعتقادی به توسعه کسب و کار در دنیای مجازی ندارند و شبکه هارا وسیله های سرگرمی میبینند! ولی حقیقت این است که در صورت آپدیت بودن در رسانه های اجتماعی و اندکی صبر خیلی زود نتیجه میگیرید.

8- در همایش ها شرکت کنید

اینکار چند ویژگی مثبت بزرگ دارد:

.افراد هم فکر خود را میابید و ارتباط برقرار میکنید

.بینش های جدید به شما اضافه میشوند

.ارتباط و روابط ایجاد شده معمولا بلند مدت هستند و از همکاری ها سود خواهید برد

 

این مقاله هم به پایان خودش رسید مرسی که همراه ما هستید❤

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!