شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی

دسترسی سریع

پروژه یا برج های شهرک شهید خرازی

پروژه یا برج های شهرک شهید خرازی شامل ۴۴ بلوک است که تعداد طبقات آن ها از ۲۴ طبقه تا ۳۱ طبقه می باشد . پروژه شهید خرازی بزرگترین و مجهزترین پروژه مسکونی در کل منطقه ۲۲ است. به گونه ای که تمامی امکانات رفاهی از قبیل مدارس و درمانگاه و غیره را دارا میباشد.برای کسب اطلاعات دقیق تر از این شهرک با ما همراه باشید …

موقعیت جغرافیایی شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی یکی از محله‌های نوساز و جدید در منطقه 22 تهران است که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن از آب‌وهوای خوبی برخوردار است. این محله از سمت غرب به شهرک الهیه غرب، شهرک دانشگاه شریف و بلوار اردستانی، از جنوب به شهرک نگین غرب و از شرق به شهرک چیتگر (دریاچه چیتگر) محدود می‌شود.

همچنین، این شهرک به دلیل همسایگی به بلوارهای اردستانی، پژوهش، بزرگ‌راه‌های خرازی و همدانی دسترسی و موقعیت بسیار خوبی دارد. 

مشخصات شهرک شهید خرازی

این شهرک از دو فاز تشکیل شده است. فاز 1 شامل 40 بلوک و فاز 2 دارای 4 بلوک است که فاز 1 به طور کامل تکمیل شده و به مالکان تحویل داده شده است. فاز دو شهرک خرازی نیز در حال آماده‌سازی است و در سال 1404 تحویل داده خواهد شد. در مجموع، در این منطقه 8000 واحد مسکونی و 140 باب واحد تجاری در شهرک خرازی ساخته شده است. از این بین تعداد واحد مسکونی، 7320 واحد متعلق به فاز یک و 710 واحد متعلق به فاز 2 است. 

تصاویر مربوط به شهریور 1402 از شهرک شهید خرازی

مساحت ، کاربری و معابر شهرک خرازی

علی رغم اینکه شهرک شهید خرازی دارای 8000 واحد مسکونی میباشد ، جانمایی برج ها و معابر به گونه ای تعبیه شده که تردد به سهولت و بدون اندکی ترافیک صورت گیرد.

همچنین لازم به ذکر است کاربری غیر مسکونی شامل امکانات رفاهی ، تجاری ، اداری ، فرهنگی ، درمانی ، ورزشی و غیره میباشد.به نوعی که ساکنین این شهرک عظیم بتوانند انواع نیاز به این تشریفات را در داخل همین شهرک مرتفع کنند.

زمین پروژه خرازی

۳۶۸۲۸۹مترمربع

مساحت غیرمسکونی

۵۴۹۱۸مترمربع

 مساحت مسکونی

۱۱۴۹۷۸مترمربع

مساحت معابر سواره رو

۱۱۰۷۷۲متر مربع

تعداد واحد و سازندگان شهرک خرازی

نظر به وسعت و سطح بالای اجرا ، بنیاد تعاون سپاه این شهرک را به تعاونی مسکن های مختلف خود به منظور عضوگیری و اجرا و تحویل واگذار نمود.

هر کدام از این تعاونی ها ساخت چندین برج در شهرک خرازی را به عهده دارند که اسامی آنها به شرح زیر است :

آماد و پشتیبانی ، هوافضا ، نیروزمینی ، لشگر 27 ، رزمندگان و آماد دوکوهه

دسترسی های شهرک خرازی

شهرک شهید خرازی به اتوبان های حکیم و همت دسترسی دارد و همچنین فاصله 500 متری تا ایستگاه مترو وردآورد و ایرانمال سبب افزایش میزان تقاضا در این شهرک گردیده است .

انتخاب واحد و زمان تحویل شهرک خرازی

در اوایل سال 1399 تعاونی های سازنده شهرک خرازی به ترتیب و اولویت شروع به انتخاب واحد نمودند که پس از آن خرید و فروش به صورت متراژ ( و نه امتیاز ! ) انجام گرفت . همین امر باعث افزایش قیمت و تقاضا در خرید آپارتمان های این شهرک گردید.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده و گردآوری شده در آذرماه 1401 بیش از نیمی از برج های شهرک شهید خرازی به مالکانشان تحویل دائم یا موقت شده است.

مابقی برجها تا پایان سال جاری و یا نهایتا تا ابتدای سال آینده تحویل مالکین خواهد گردید.

امکانات رفاهی و تفریحی شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی به سبب قرارگیری در منطقه 22 از امکانات گردشگری و تفریحی خوبی برخوردار است که می‌تواند برای ساکنین این محله و افرادی که قصد خرید یا اجاره آپارتمان در این محله را دارند حائز اهمیت باشد. از جمله مکان‌های تفریحی و گردشگری نزدیک به این شهرک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دریاچه چیتگر

• پارک جنگلی چیتگر

• پارک لتمال

آبشار تهران

روستای وردیج واریش

مراکز خرید و تجاری شهرک شهید خرازی

علاوه بر مناطق تفریحی و گردشگری ذکر شده، تعدادی از مجتمع‌های تجاری بزرگ و معروف تهران هم در مجاورت این شهرک هستند که باعث شده افراد برای خرید و اجاره آپارتمان در این منطقه تمایل زیادی داشته باشند. این مراکز تجاری عبارت‌اند از:

مرکز خرید رزمال

مرکز خرید پارسه 

مجتمع تجاری و تفریحی تهران مال 

امکانات رفاهی شهرک شهید خرازی

سالن ورزشی ، سالن اجتمائات ، گرمایش و سرمایش مرکزی ، لابی هتلینگ ، شوتینگ ، سیستم اعلام و اطفا حریق و سیستم مانیتورینگ از امکانات قابل توجه برج ها میباشد.

همچنین همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد بنا به تعبیه امکاناتی از قبیل درمانگاه ، تره بار ، مسجد ، مدرسه ، زمین چمن مصنوعی و مراکز تجاری و اداری ، ساکنین نیازی به خارج شدن از شهرک پیدا نخواهند کرد.

متراژ آپارتمان ها یا واحد های شهرک خرازی

تمامی آپارتمان های این شهرک بین 102 الی 133 متر مربع میباشند که اغلب دو خوابه و برخی سه خوابه هستند.

قیمت واحدهای شهرک خرازی 

ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان ، بنا به حساسیت مطلب و گستردگی مسائل مربوط به قیمت واحدهای شهرک خرازی ، ما این مطلب را در صفحه جداگانه شرح داده ایم که در تفهیم مطلب کوتاهی نکرده باشیم . شما میتوانید با کلیک ، آن مقاله را مطالعه کنید.

برلیان ، مشاور املاک شهرک خرازی منطقه 22

4.9/5 - (44 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس