کوهک

کوهک (معرفی محله چند رنگ منطقه 22)

دسترسی سریع

محله کوهک در منطقه 22 تهران

بلوار کوهک در شرق شهرک گلستان در غرب تهران واقع شده است که بافت شهری این منطقه به سرعت در حال تغییر میباشد و ساخت و سازهای بسیاری در حال انجام است که این امر به رشد جمعیت این منطقه کمک میکند.

کوهک یکی از محله های قدیمی منطقه ۲۲ است که ابتدا جزئی از منطقه ۵ شهرداری تهران به شمار میرفت که با تاسیس منطقه ی ۲۲ جزئی از محلات این منطقه گردید.

در گذشته محله کوهک کمتر توسعه یافته بود که از امکانات مناسبی برخوردار نبود. کم کم با گسترش شهر تهران از غرب و شمال غرب ، احیا پارک چیتگر و ساخت دریاچه شهدای خلیج فارس به مرور ساخت و سازهای منطقه افزایش یافت و بر جمعیت و امکانات منطقه افزوده شد.

در گذشته بلوار کوهک و مناطق اطراف آن متعلق به خانواده فیروزگر و فرمانفرمایان بود که پس از انقلاب این اراضی ملی اعلام شد و در سالهای بعد مسئولین برای رفع کمبودهای پایتخت و خدمت رسانی به شهر تهران این منطقه را با الگوی نوین شهرسازی در سال ۱۳۷۹ و تاسیس شهرداری منطقه ۲۲ آغاز به توسعه ی آن نمودند. 

محله کوهک از این رو مورد نظر سازندگان و ساکنین قرار گرفته که هم پاکترین هوای شهر تهران را داراست و هم اماکن تفریحی و تجاری بسیاری در دسترس آن میباشد. 

از مراکز رفاهی، تفریحی و تجاری در دسترس منطقه کوهک میتوان به مراکز میوه و تره بار ، بازار محله ای کوهک ، ایستگاه های حمل و نقل شهری ، پارک جنگلی چیتگر ، اُ پارک ، مرکز خرید طوبی،باغ رستوران ها و باغ تالارها ، چشم انداز البرز جنوبی، مترو چیتگر و نیز دسترسی ساده آن به ایرانمال و باملند و سایر مراکز در منطقه ۲۲ نام برد. 

 ورودی و خروجی به بزرگراه های مهم تهران را نیز میتوان دلیلی دانست برای جلب توجه منطقه کوهک. از جمله بزرگراه هایی که در دسترس این منطقه  میباشد میتوان از بزرگراه آزادگان ، همت ، حکیم ، تهران – کرج ، تهران – چالوس نام برد. 

 از جمله این برج ها میتوان از برج های : آرتمیس    کادووس    نیلوفر    یاس    کاسپین    امپریال    زیتون    اساتید دانشگاه    ترنج    نسترن    هواپیمایی کشوری    هواپیمایی آسمان    دندانپزشکان    اسپاد    رومینا    ونوس    رضوان    مهستان    نخبگان  نام برد و نیز برج هایی در دست ساخت میباشد،

که میتوان از : پروژه نخل   بانک ملی   نارنجستان ۱    نارنجستان ۲   رادین   آفتاب-مهتاب    فرزانگان    پروژه حیات    البرز  نام برد که تعاونی های مختلف در حال ساخت آن میباشد و تعاونی مسکن هوافضا سپاه بیشترین تمرکز را به این منطقه دارد. 

ناظران و مهندسین و آرشیتکت های بنام و متخصص از جمله جناب فرزاد دلیری، آرشیتکت شماره اول ایران نیز به برج های کوهک ورود کرده و در ساخت برج های لوکس دست اندرکار هستند.

گروه مشاورین مسکن برلیان با کادری مجرب و حرفه ای با تجربه ۱۵ ساله در زمینه خرید و فروش ، رهن و اجاره ، امتیاز و پیش فروش در خدمت شما میباشد.

مقالات
در این دسته بندی پستی یافت نشد.
1/5 - (1 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس