آینده منطقه 22 تهران

دریاچه چیتگر

آینده منطقه 22 تهران

یکی از مناطق تهران که رشد بی سابقه‌ای را در این کلان شهر داشته، منطقه ۲۲ است که به منطقه برج نشینان هم معروف است. علت آن این است که در این منطقه برج‌های زیبا و لوکسی به صورت متمرکز ساخته شده است و از این رو این نام را به این منطقه بخشیده است. اگر قصد سرمایه گذاری یا پیشخرید  دارید و می‌خواهید از  آینده منطقه 22 تهران مطلع گردید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله در کنار ما بمانید.

منطقه ۲۲ تهران در کجا قرار دارد؟

در تقسیم بندی مناطق شهری تهران ۲۲ منطقه دارد و محدوده چیتگر و دریاچه خلیج فارس در منطقه ۲۲ قرار دارد. ساخت دریاچه و مراکز تجاری زیبا مانند ایران مال باعث معروفیت این منطقه بین مردم شهر تهران و سایر شهرهای ایران گردید. اما مطلبی که بیش از هر چیز به معروفیت این منطقه منجر شد سرمایه‌گذاری‌های کلانی بود که بابت ساخت برج‌ها در این منطقه صورت گرفت و باعث شد آینده منطقه 22 تهران به طرز شگفت انگیزی با رشد مواجه شود.

موقعیت و مساحت منطقه ۲۲ تهران

منطقه ۲۲ دارای مساحتی معادل ۶۲۰۰ هکتار است که از نظر مساحت و اندازه بزرگترین منطقه تهران محسوب می‌شود. این منطقه از سمت شمال به ارتفاعات البرز می‌رسد و از سمت جنوب به تهرانسر و آزادراه تهران کرج منتهی می‌شود. منطقه ۲۲ از سمت شرق به منطقه ۵ می‌رسد و از سمت غرب به وردآورد شمالی می‌خورد.

موضوع بسیار مهمی که باعث زیبایی بیشتر این منطقه شده است این است که از ۶۲۰۰ هکتار مساحت این منطقه ۱۲۰۰ هکتار آن به فضای سبز اختصاص داده شده است که باعث شده این منطقه به منطقه‌ای بسیار سرسبز با تراکم فضای سبز بالا تبدیل شود.

امکانات منطقه ۲۲ شهر تهران به چه صورت است؟| آینده منطقه 22 تهران

یکی از موارد بسیار مهم در جذابیت منطقه ۲۲ شهر تهران رویکرد مدیران شهری در امر شهرسازی بوده است که باعث شده است منطقه ۲۲ به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شود. از این رو هم افراد ساکن در ایران و هم گردشگران خارجی تمایل زیادی به بازدید از این منطقه دارند. این موضوع تبدیل به نقطه قوتی برای آینده منطقه 22 تهران شده است و باعث شده است تا کسانی که در این منطقه اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند با روند روبه‌رشدی همراه شوند.

در این منطقه بیمارستان‌های معروفی مانند تریتا و بیمارستان مغز پروفسور سمیعی قرار دارد. همچنین آبشار تهران و دریاچه شهدای خلیج فارس در کنار مراکز تجاری مانند طوبی، رزمال، ایران مال و بام‌لند به زیبایی این منطقه افزوده است. همچنین پارک چیتگر نیز بخش بزرگی از فضای سبز این منطقه را پوشش داده است. در کنار پارک چیتگر باغ بسیار زیبای گیاه شناسی نیز وجود دارد که بخش بزرگی از فضای سبز این منطقه را شامل می‌شود. همچنین خرگوش دره و لتمان کن نیز از این قرار است.

شهرک‌های آینده دار منطقه ۲۲

یکی از مواردی که باعث شده است تا منطقه ۲۲ به یکی از مناطق پرطرفدار در تهران تبدیل شود این است که مدیران این منطقه سعی بر این داشته و دارند که منطقه ۲۲ بتواند بر پایه اصول شهرنشینی مدرن و توسعه پایدار شکل بگیرد. از این رو شهرک‌های مسکونی بسیاری مانند شهرک شهید خرازی، شهرک‌های چیتگر، مروارید شهر و … در این منطقه احداث شده و به بهره‌برداری هم رسیده است.

کلام آخر

وقتی در مورد آینده منطقه 22 تهران صحبت می‌کنیم به راحتی می‌توانیم پیشرفت‌های صورت گرفته در این منطقه را ببینیم و رشد روز افزون آن را شاهد باشیم. از این رو نگرانی بابت این قضیه وجود ندارد و می‌توان به وضوح دید که این منطقه تا چه اندازه مورد استقبال عموم قرار گرفته است. اگر شما قصد دارید در این منطقه سرمایه‌گذاری کنید می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. مسلما بعد از چند سال سرمایه شما چند برابر خواهد شد. بهترین روش سرمایه ‌گذاری در این منطقه مربوط به سرمایه‌ گذاری در حوزه مسکن است.

زیرا با توجه به رشد جمعیت، شلوغی مرکز شهر تهران، آب و هوای مطبوع منطقه ۲۲، برج‌های لوکس و امکانات رفاهی روز‌به‌روز به تعداد افراد مشتاق به خرید یا سرمایه‌گذاری در این منطقه افزوده خواهد شد.

5/5 - (5 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس