اجاره آپارتمان در غرب تهران

برای اجاره آپارتمان در غرب تهران یکی از محله های عالی برای سکونت و اجاره نشینی است که هزینه های زندگی در آن کم است از محله هایی مانند:شهرک گلستان،شهران،چیتگر،تهرانسر،ستارخان است که محله ای نوساز وآرامی برای سکونت است.

شهرک گلستان منطقه قدیمی غرب تهران است که در منطقه۲۲ شهرداری تهران قرار گرفته در منطقه۲۲ بافت های جدیدی صورت گرفته که مکانی برای افراد گردشگر می باشد.

اگر به دنبال اجاره در غرب تهران می باشید ما محله هایی چون شهرک گلستان،چیتگر،پونک،ستارخان پیشنهاد میکنیم که دسترسی آسان به چهار بزرگراه، چمران،حکیم،شیخ فضل الله نوری و همت که یکی از پر تردد ترین بزرگراه های درون شهری است

در ادامه توضیحات نکته هایی درمورد رهن واجاره نشینی درغرب تهران برای شما توضیح داده میشود

  مطالعه تمامی قوانین مربوط به اجاره ملک .
بدین روش شما مطمئن خواهید شد، به عنوان مستاجر با تمامی حقوق و مسئولیت تان  آشنا هستید.

 _ بازبینی تاسیسات خانه

شما باید سیستم آب، واحد تهویه مطبوع، قفل برای درب ها و پنجره ها، لوله کشی و فاضلاب ، سیفون توالت و غیره را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که در مورد تعمیر و نگهداری خانه و آخرین باری که خانه تعمیر شده، از مشاور مسکن و یا صاحبخانه سوال کنید ؟ . شما که نمی خواهید خانه ای اجاره کنید که در طول زمستان با مسائل مربوط به لوله کشی یا گرمایش خانه درگیر باشید.

 _ اجاره نامه خود را با دقت بخوانید.

اجاره نامه قرارداد قانونی بین شما و مالک برای استفاده از ملک است. اجاره نامه ممکن است حاوی مقررات و بندهای اضافی باشد که به طور قانونی در قوانین مالکیت مستاجر، اجباری نیست، اما به محض امضاء طرفین، قانونی و الزامی می شوند. اگر نگران هستید که اجاره نامه شما ممکن است برای شما غیرمنصفانه باشد (به عنوان مثال صاحبخانه ای که هر هفته شما را مجبور به بازدید از خانه می کند)، می توانید از مشاوره حقوقی و وکیل متخصص در روابط موجر و مستاجر، راهنمایی بگیرید.

 _ بازدید نهایی.

هنگامی که اجاره نامه نهایی شده و توسط هر دو صاحبخانه و مستاجر توافق شد، می توانید درخواست کنید دوباره ملک را مشاهده کنید. هنگامی که شما درملک هستید، عکس بگیرید و هر گونه صدمه ای را که می بینید، مستند کنید. اگر پیچ و میخی روی دیوارمشاهده می کنید، عکس بگیرید و به صاحبخانه بطور کتبی اطلاع دهید. جه صاحبخانه شما ایرادات را برطرف کند و چه به همان صورت به شما اجاره دهد . مهم است قبل از اسبابکشی به خانه ، صاحبخانه را از جزئیات خرابی ها مطلع سازید، در غیر این صورت صاحبخانه ممکن است شما را به آسیب رساندن به خانه متهم کند و از سپرده ای که نزدش دارید هزینه تعمیر را کم کند.

 _ زمان پرداخت اجاره بها.

 عموما پرداخت رهن، همراه با امضاء قرار داد است و بهتر است به صورت یک چک تضمینی باشد، که شماره چک در احاره نامه، ذکر شود. همچنین مناسب است همان زمان که به خانه جدید اسبابکشی می کنید، اجاره خود را پرداخت کنید. اجاره می تواند به صورت پول نقد، چک یا انتقال الکترونیکی پرداخت شود. پرداخت پول نقد توصیه نمیشود زیرا هیچ شماره ای برای پیگیری پول شما وجود ندارد. اگر تصمیم به پرداخت پول نقد دارید، حتما یک رسید که تاریخ و میزان پول نقد در آن ذکر شده باشد، درخواست کنید.

 _ اطمینان حاصل کنید که اجاره بها به دست صاحب خانه رسیده است.

اگر برای اجاره بها، چک داده اید. مطمئن شوید که صاحبخانه شما چک را نقد کرده باشد. اگر چک به بانک نرفته ، صاحبخانه خود را مطلع کنید. حتی در صورت پرداخت به صورت الکترونیک یا کارت به کارت نیز، پس از ارسال، تلفنی از دزیافت آن، مطمئن شوید. قطعا دوست ندارید با موجر دچار اختلاف حساب شوید.

 _ ارتباط خوبی با صاحبخانه خود برقرار کنید.

این بدان معنا نیست که شما باید با صاحبخانه خود رفیق و صمیمی شوید. اما، علاقه ای هم ندارید که از شما بیزار باشد. موجر ناراضی می تواند در طول مدت اجاره نامه، موجبات ناراحتی شما را فراهم آورد.. مهربان باشید و محبت کنید. از محبت خارها گل می شود. اگر میخواهید بیشتر محبت کنید، میتوانید در طول تعطیلات و مناسبت ها، پبغام و یا کارتهای تبریک ارسال کنید. صاحبخانه راضی، احتمالا سریعتر به تعمیرات اضطراری پاسخ می دهد.

 _ تمام اتفاقات و پرداختهای میان خودتان و صاحبخانه را ثبت کنید.

 ایمیل ها و پیام های متنی راه های خوبی برای ثبت گفتگوهاست. حتی اگر رابطه خوبی با صاحبخانه داشته باشید، همیشه باید اقدامات لازم را برای محافظت از خود در شرایطی که همه چیز به این خوبی نیست، انجام دهید. اثبات وعده های کلامی در دادگاه بسیار دشوار است.

 _ آشنایی با همسایگان.

 ممکن است به نظر مهم نباشد، اما همسایگان شما می توانند منبع ارزشمند اطلاعات باشند. همسایه شما احتمالا منطقه را به خوبی می شناسد و می تواند به شما یک دندانپزشک خوب، فروشگاه بدنسازی و یا رستوران محلی توصیه کند. همچنین، همسایه شما شاید صاحب خانه و مستاجران قبلی را بشناسد. مهم است که در مورد سابقه رابطه صاحبخانه و مستاجران پیشین بدانید، به خصوص اگر صاحبخانه عصبی و بداخلاق به نظر می رسد!

 _ در صورتی که چیزی نیاز به تعمیر دارد، با صاحبخانه تماس بگیرید.

 به عنوان یک مستاجر، اگر چیزی در خانه خراب می شود، مسئولیت شماست که صاحبخانه را مطلع سازید. اگر با وی تماس نداشته باشید و آسیب در طول زمان بدتر شود، ممکن است مسئولیت برخی از آسیبها را به دلیل عدم اطلاع رسانی به صاحبخانه، به گردن شما بیافتد.

 _ بدون تأیید صاحبخانه حیوانات خانگی به خانه نیاورید.

اگر قصد دارید یک سگ یا گربه را بپذیرید، باید از صاحبخانه خود اجازه بگیرید. بسیاری از صاحبخانه ها اجازه نمی دهند که حیوانات در خانه شان زندگی کنند. حیوانات می توانند خسارت زیادی به خانه وارد کنند. اگر می خواهید با صاحبخانه تان به مشکلی نخورید، بهتر است که حتی برای آگواریوم ماهی نیز با صاحبخانه مشورت کنید.

 _ بازدید موجر از خانه.

صاحبخانه به هماهنگی و اطلاع رسانی قبلی می تواند، هر چند ماه یک بار خانه را بازدید کند. اما بازدید گاه و بیگاه صاحبخانه، موجب عدم آسایش مستاجر می شود . پس بهتر است به این نکته دقت شود.

 _ حل اختلافات.

چنانچه با صاحبخانه خود مشکلی داشتید، به قوانین مربوط به موجر و مستاجر رجوع کنید. اگر همچنان اختلاف باقی ست ، می شود از مشاور املاکی که اجاره نامه را برایتان نوشته است، بخواهید که حکم شود و در آخر، می توانید به شورای حل اختلاف مراجعه کنید. درصورتیکه خودتان نسبت به قوانین آشنایی ندارید، می توانید وکیل بگیرید. وکلا شاید گران باشند، اما با استخدام ایشان ، مطمئن هستید که حقوق تان رعایت می شود.

 _ عکاسی پیش از ترک خانه.

 در پایان قررداد ، قبل از تحویل خانه عکسهایی از اتاقها، لوازم خانگی، حیاط خلوت و غیره بگیرید. مهم است ، شرایط اموال را مستند کنید. درست است که اکثر صاحبخانه ها بسیار شریف هستند و شاید نیازی به انجام این کار نباشد، اما متاسفانه دیده شده برخی صاحبخانه عمدا یا سهوا به خانه هایشان آسیب می رسانند و مستاجران قبلی را متهم به ایجاد صدمات می کنند.

_ یادداشتی برای صاحبخانه

بهتر است که در هنگام ترک خانه  یک متن تشکر و محبت آمیز برای صاحبخانه تان بفرستید. غیر از فواید معنوی و اجتماعی . شاید ، اگر جایی را اجاره می کنید، صاحبخانه جدید بخواهد با مالک قبلی شما تماس بگیرد. شما نمی خواهید که یک ملک اجاره ای خوب را از دست بدهید، به خاط اینکه صاحبخانه قبلی تان درباره شما بدگویی کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید
خانهواتساپپیامکتماس