تاثیرات هوش مصنوعی بر آینده شغلی مشاورین املاک

هوش مصنوعی و استفاده از آن در شغل املاک

آینده شغل مشاور املاک بنا به توسعه هوش مصنوعی و تاثیر آن روی صنف خرید و فروش ملک ، از جمله مهمترین مباحث مطرح شده بین اعضای این صنف میباشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن بر زندگی روزمره انسان ها

همگی از پیشرفت تکنولوژی در چندین سال گذشته به نوعی بهره برده ایم. از پیشرفت گوشی های تلفن همراهی که امروزه تقریبا در دست تمامی اقشار جامعه است تا توسعه سرعت اینترنت درسطح بین المللی توسط شرکت های بزرگی همچون StarLink یا شرکت جدید چینی SatNet. قاعدتا مشخص است این سطح از توسعه اینترنت فقط یک کمبود دارد : “هوش مصنوعی

اخیرا شرکت های بزرگی جهت توسعه هوش مصنوعی شروع به کار کرده اند که برخی از آن به عنوان جایگزین و یا رقیب انسان در مشاغل مختلف یاد میکنند.البته بنا به تغییرات اخیر و تاثیراتی که تا به امروز ، تکنولوژی روی صنف مشاورین املاک گذاشته ، مشخص است که هوش مصنوعی قرار است تحول ایجاد کند. مفید خواهد بود یا مضر ؟ بستگی به موارد زیادی دارد !

پیشینه تاثیر تکنولوژی بر شغل املاک

روزنامه های انتشار آگهی ملک

طی اندک تجربه این حقیر ، زمانی نحوه خرید یا فروش خانه صرفا از طریق مراجعه حضوری به بنگاه های ملکی صورت مپذیرفت. پس از اندکی ، آگهی های تبلیغاتی در روزنامه های مختلف مثل روزنامه همشهری ، کار را برای حجم زیادی از مشتریانی که قصد خرید و فروش خانه را داشتند ، علی الخصوص آن دسته از مشتریانی که امکان مراجعه حضوری به بنگاه ها را نداشتند ، راحت تر کرد.

پلتفرم های درج آگهی ملکی

بعد از مدتی اندک ، بنا به توسعه اینترنت و گوشی های تلفن همراه ، پلتفرم های تبلیغاتی مختلفی از جمله دیوار ، شیپور و غیره ، توانستند حجم زیادی از مشتریان املاک را به سمت پلتفرم خود راهی کنند که با توسط به درج تصاویر ملک و جزییاتی که تعداد کاراکتر آن محدود نبود ، اطلاعات دقیق تری از ملک برای خواهان مشخص میشد.

پیشرفت در ارائه خدمات با هوش مصنوعی

بهبود وضعیت بازاریابی و جذب مشتری ، افزایش زاویه دید جهت ارزیابی املاک و مقایسه ملک های مختلف ، کمک و راهنمایی برای گرفتن وام مسکن از جمله تاثیرات هوش مصنوعی روی آینده شغلی مشاورین املاک خواهد بود چرا که کاملا دنیای اصول جذب مشتری و یا معاملات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.این باعث خواهد شد مشتری به صورت دقیق تر چیزی را که میخواهد در وب، توسط Ai پیدا کند.بنابراین میبایست به زودی شاهد به کار گیری آن در پلتفرم های مختلف تبلیغاتی بود.

برندینگ دفاتر املاک با استفاده از هوش مصنوعی

بدیهی است باید کم کم به فکر تغییراتی بود که در آینده خیلی نزدیک قرار است هوش مصنوعی روی صنف ما میگذارد.

به عنوان یک خبر خوش ! ،برلیان 22 نیز به زودی از هوش مصنوعی در امور مختلف مربوط به ارائه خدمات ملکی علی الخصوص در حوضه پیشخرید خانه در منطقه 22 ، استفاده خواهد کرد. با برلیان به روز باشید !

5/5 - (12 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس