مزایا و معایب شهرک چیتگر

مزایا و معایب برج های شهرک چیتگر

هر آنچه باید قبل از سرمایه گذاری بدانید …

چیتگر از بزرگ‌ترین شهرک‌های مسکونی در منطقه ۲۲ تهران بوده که در بخش غربی دریاچه چیتگر احداث شده است. وسعت این شهرک باعث شده تا برج‌ها و واحد‌های متعددی در آن ساخته شوند. آگاهی از مزایا و معایب برج های شهرک چیتگر برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و خرید واحدهای این منطقه را دارند امری ضروری است. از این‌رو قصد داریم در این مقاله ضمن معرفی بیشتر شهرک چیتگر درباره این مزایا و معایب توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

توضیحات کلی درباره شهرک چیتگر

این شهرک مساحتی برابر با ۱۸۰ هکتار داشته و برج‌های متعددی در متراژهای مختلف در آن احداث شده است. این شهرک در مجاورت دریاچه مصنوعی چیتگر، پارک جنگلی چیتگر و رشته کوه‌های بخش شمالی البرز قرار دارد. موقعیت جغرافیایی بسیار عالی، جاذبه‌های سرسبز و طبیعی، آب و هوای معتدل و کوهستانی از جمله ویژگی‌های شهرک چیتگر به شمار می‌آیند. برهمین اساس سرمایه‌ گذاران زیادی به ساخت اماکن تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری در این شهرک پرداخته‌اند.

بررسی لوکیشن شهرک چیتگر

شهرک چیتگر در بخش شمال غربی تهران مستقر شده و از شمال به ارتفاعات البرز، از جنوب به اتوبان تهران کرج، از شرق به منطقه ۵ شهرداری و از غرب به ورداورد شمالی می‌رسد.

مزایای برج‌های شهرک چیتگر

● این منطقه از بهترین موقعیت مکانی برخوردار است چرا که دارای وسعت بسیار زیاد بوده و دسترسی عالی به بزرگراه‌های اصلی شهر تهران دارد.
● اغلب برج‌ها و واحدهای مسکونی مستقر در این شهرک بسیار لوکس و لاکچری هستند. به طوری‌که بسیاری از ساکنین تهران تمایل به سرمایه‌ گذاری و سکونت در این شهرک را دارند.
● برج های شهرک چیتگر از بهترین مصالح درجه یک و مرغوب ساخته شده‌اند که این امر باعث شده در برابر عوامل طبیعی مانند سیل و زلزله بسیار مقاوم باشند.
● برج‌های این شهرک دارای امکانات رفاهی بسیاری مانند آسانسور، پارکینگ، سیستم اطفاء و اعلام حریق، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، زمین بازی، سیستم گرمایشی و سرمایشی پیشرفته، سیستم‌های امنیتی و غیره هستند.
● علاوه بر وجود واحدهای مسکونی، واحدهای اداری، تجاری و تفریحی بسیاری نیز در برج‌های این منطقه احداث شده‌اند.

معایب برج‌های شهرک چیتگر

برج‌های واقع در شهرک چیتگر علاوه بر مزایای بسیار، دارای معایبی نیز هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
● تمایل بسیاری از ساکنان شهر تهران برای سکونت در برج‌های این شهرک باعث شده تا از جمعیت بالایی برخوردار باشد. با توجه به تعدد فرهنگ‌ها در جمعیت بالا در صورت عدم مدیریت صحیح این امر باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.
● همچنین آب و هوای مطلوب و وجود مراکز تفریحی، گردشی و تجاری بسیار زیاد در شهرک چیتگر هرساله توریست‌های زیادی را به این منطقه به جذب می‌کند. بر همین اساس در روزهای تعطیل این منطقه بسیار شلوغ بوده و مشکلاتی مانند کمبود جای پارک، آلودگی‌های صوتی و غیره را برای ساکنان برج‌ها به دنبال دارد‌.
● برخی از آپارتمان‌های واقع در این شهرک دسترسی مناسبی به ایستگاه مترو، مجتمع‌های تجاری و مدارس ندارند.

خرید و فروش برج های شهرک چیتگر

بررسی مزایا و معایب برج های شهرک چیتگر به خریداران علاقه‌مند به سرمایه‌ گذاری در این منطقه کمک می‌کند تا تصمیمات دقیق و آگاهانه‌تری در این خصوص داشته باشند. شهرک چیتگر با توجه به اینکه در نزدیکی دریاچه مصنوعی چیتگر قرار داشته و از موقعیت بسیار عالی برخوردار بوده، همواره از خرید و فروش پررونقی بهره‌مند است. معایب و مشکلات این شهرک نیز با توجه به پتانسیل رشد بسیار بالا و پیشرفتی که در آینده دارد با مدیریت و برنامه‌ریزی‌های صحیح قابل رفع است. داشتن معلومات مربوط به همین جزییات باعث شده بسیاری از علاقمندان در حوضه پیش خرید یا خرید ملک در شهرک چیتگر سرمایه گذاری کنند.

5/5 - (6 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس