مشکلات آپارتمان های چیتگر

مشکلات آپارتمان های چیتگر کدام است؟

مشکلات آپارتمان های چیتگر برای بسیاری از افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری یا پیش خرید در منطقه 22 و شهرک چیتگر هستند، بسیار حائز اهمیت است. منطقه چیتگر، وسعت بسیار زیادی داشته و دسترسی خوبی به بزرگراه‌های اصلی تهران دارد. همین امر نشان‌دهنده موقعیت مکانی خوب این منطقه بوده و بسیار مورد توجه تعاونی‌ها و سازندگان برج‌ها و آپارتمان‌ها قرار گرفته است. رونق ساخت و ساز در این منطقه از شهر تهران، در طی سال‌های اخیر، بسیاری را ترغیب کرده تا واحدهای آپارتمانی که به صورت فروش قطعی یا پیش فروش عرضه می‌شوند را خریداری نمایند.

در نهایت، جمعیت حضور افرادی که چیتگر را برای سکونت و سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند، روز به روز در حال افزایش است. در نتیجه شناخت کامل منطقه، برج‌های ساخته شده و در حال ساخت، مزایا و مشکلات آن‌ها، به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه‌گذاران و خریداران کمک می‌کند.

مشکلات آپارتمان های چیتگر

در کنار تمامی مزایایی که آپارتمان‌های چیتگر دارند، مشکلاتی نیز داشته و این مشکلات در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

1. تفاوت‌های فرهنگی میان ساکنین

در برج‌ها و آپارتمان‌های چیتگر، افراد مختلف با سبک زندگی و اعتقادات متنوعی ساکن هستند. بنابراین خریداران آپارتمان‌ها قبل از خرید واحدها باید این موضوع را بررسی نمایند. این اختلافات فرهنگی، حتی در آپارتمان‌های کوچک نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

2. عدم آشنایی با ساکنین و امنیت کمتر

یکی دیگر از مشکلات آپارتمان های چیتگر، تعداد زیاد همسایگان و عدم آشنایی کافی با آن‌ها است. همین امر می‌تواند موجب کاهش امنیت برج‌ها و آپارتمان‌ها شود. در واقع در صورت ورود فرد غریبه و یا دزد، همسایگان نمی‌توانند آن‌ها را شناسایی نمایند.

3. وجود آلودگی صوتی

ساکنین زیادی در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند که به قوانین آپارتمان‌نشینی توجهی ندارند. به طور مثال یکی از فرهنگ‌های زندگی در آپارتمان‌ها، آرام صحبت کردن در راهروها است. در صورت عدم رعایت چنین قانونی، سر و صدای ایجاد شده، آلودگی صوتی زیادی را به همراه داشته و ساکنین دیگر شاکی می‌شوند.

4. ارتفاع زیاد از مشکلات آپارتمان های چیتگر

تعداد زیاد طبقات و همچنین ارتفاع بلند برج‌ها، می‌تواند برای بعضی از افراد سخت باشد. در نتیجه افرادی که ترس از ارتفاع دارند، بهتر است به سراغ خرید واحد در این آپارتمان‌ها نروند. از طرفی در صورت قطعی برق، رفت و آمد برای ساکنین طبقات بالایی در برج هایی که برق اضطراری ندارند بسیار سخت خواهد شد. استفاده از پله و آسانسور نیز می‌تواند زمان‌بر باشد.

5. عدم اعمال تغییرات در آپارتمان‌های چیتگر

با زندگی در آپارتمان‌ها نمی‌توان تغییری در ظاهر ساختمان ایجاد کرد. همچنین در برخی از برج‌ها، قوانینی نیز وجود دارد که حتی نمی‌توان نمای داخلی واحد را نیز تغییر داد.

6. هزینه بالای شارژ در آپارتمان

در صورت رهن یا اجاره واحدهای آپارتمانی در چیتگر، قطعاً باید هزینه‌ای را به عنوان شارژ ساختمان نیز پرداخت نمود. برخی از آپارتمان‌های چیتگر، امکانات بیشتری داشته و به مراتب هزینه شارژ آن‌ها نیز بیشتر است.

7. مدیریت ساختمان و مشکلات آن

از دیگر مشکلات آپارتمان های چیتگر، مسائل مالی در این ساختمان‌ها است. در نتیجه باید یه نفر از ساکنین به عنوان مدیر ساختمان انتخاب شود. اما برخی از مدیران آپارتمان‌ها، مسئولیت‌پذیری کافی نداشته و همین امر می‌تواند مشکلات زیادی را برای برج و ساکنین آن ایجاد کند. همچنین ممکن است همسایه‌ها نیز با مدیر برج همکاری لازم را نداشته باشند که خود مشکل بزرگی به حساب می‌آید.

5/5 - (1 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس