نتایج جستجوی شما

منظور از ( امتیاز ) در تعاونی های مسکن چیست ؟

ضمن عرض ادب
در این مقاله ما (کارشناسان متخصص مسکن برلیان) با توضیحات کامل و ذکر چندین مثال سعی در مفهوم کردن و قابل درک کردن کلمه ( امتیاز ) تعاونی های مسکونی برای شما همراهان عزیز میباشیم.
با ما همراه باشید ،
به طور کلی منظور از کلمه امتیاز ، در پروژه ای خاص * ، حق عضویت یا برتری فروشنده در پروژه به نسبت خریدار میباشد.
* پروژه ای که به هر دلیل و هر جذابیتی ، رضایت شما را برای خرید از این پروژه جلب کرده ، خاص نامیده میشود.
بنا به اینکه تعاونی های مسکن (غالبا تعاونی مسکن های مربوطه به ارگان های خاص) موظف هستند ، واحد مسکونی را در انتهای کار ، فقط و فقط با قیمت تمام شده برای خود تعاونی ، بدون ریالی سود به منظور انجام مسئولیت ساخت و اتمام پروژه ، به اعضا تحویل دهند ، خلا تورمی و یا اختلاف قیمت واحد آماده تا واحد در حال ساخت را پر میکند.
به عنوان مثال :
پروژه ای در سال 1395 قطعه زمینی را به قیمت 20 میلیارد تومان که قابلیت ساخت 200 واحد مسکونی برای 200 عضو را دارد ، خریداری میکند.
پس از 3 سال ، در سال 1398 ، همین قطعه زمین ، بنا به تورم و یا رشد میدانی و رشد منطقه ای ( حتی با در نظر گرفتن اینکه در این قطعه هیچ بنایی احداث نگردیده است) ، 60 میلیارد تومان ارزش دارد.
این به این معنی است که در سال 1395، هر عضو ، برای خرید این زمین ، مبلغ 100 میلیون تومان پرداخت کرده ولی در سال 1398 چنانچه تعاونی اقدام به ساخت نکند و در بدترین حالت اقدام به فروش همین قطعه زمین بکند ، سرمایه هر عضو 3 برابر شده و در همین لحظه است که کلمه امتیاز وارد عمل میشود.
وقتی عضو جدید در سال 1398 اقدام به عضو شدن در تعاونی را بکند ، میبایست سود عضو فروشنده را در قالب در هنگام معامله پرداخت نماید.
برای خرید امتیاز و هرگونه سرمایه گذاری ملکی ، با ما تماس بگیرید :
09121967794 عابدی – کارنشاس پیش خرید و راهنما شما در امر سرمایه گذاری
02146053152 مسکن برلیان – مرکز تخصصی خرید و فروش امتیازتعاونی های معتبر در منطقه 22
ادامه توضیحات :
-مبلغ واریزی (100 میلیون تومان بابت خرید زمین) متغیر نیست.
-ولی مبلغ امتیاز بنا به دلایل زیر متغیر است :
1-پیشرفت پروژه از قبیل ، اخذ مجوز برای احداث بنا ، تجهیز کارگاه ، گودبرداری ، اجرای فوندانسیون ، اجرای اسکلت ، اجرای سقف ، اجرای دیوار چینی و یا هر عملیات عمرانی دیگر.
2-عرضه و تقاضا (قاعدتا پروژه با شرایط ایده آل ، قیمت های امتیاز بالایی نیز دارند و برعکس)
3-مرحله کاری ( هرچه مرحله کاری پروژه به واحد آماده از نظر زمانی نزدیک تر باشد ، قیمت های امتیاز بالایی نیز دارند به عکس )
4-اعتبار تعاونی سازنده (هرچه تعاونی سازنده معتبر تر باشد و یا رزومه و پیشینه درخشان تری داشته باشد ، قیمت امتیاز این تعاونی ها بالاتر هستند و برعکس )
5-موقعیت مکانی پروژه ، دسترسی های پروژه ، چشم انداز ها یا ویو پروژه ، فاصله تا مراکزی از قبیل ایرانمال و دریاچه و غیره … ، امکانات پروژه ( پروژه ای تمامی مولفه های بالا را دارا باشد ، قاعدتا قیمت امتیاز بالاتری دارد و برعکس)
دقیقا به همین دلایل ، قیمت امتیاز ها بسیار متنوع و دارای دامنه گسترده ای هستند .
برای خرید یا فروش امتیاز و هرگونه سرمایه گذاری ملکی ، با ما تماس بگیرید :
09121967794 عابدی – کارنشاس پیش خرید و راهنمای سرمایه گذاری
02146053152 مسکن برلیان – مرکز تخصصی خرید و فروش امتیازتعاونی های معتبر در منطقه 22

4.3/5 ( 12 نظر )
4.3/5 ( 12 نظر )

مقایسه ملک ها

مرتضی عابدی