نتایج جستجوی شما

پارک جنگلی یا بوستان چیتگر ، منطقه 22 تهران

پارک جنگلی چیتگر از پارک های جنگلی تهران است که از شمال به زمین های چیتگر، از جنوب به بزرگراه تهران-کرج و از غرب به منطقه مسکونی ازادشهر(سرو آزاد)و پیکان شهر و از شرق منطقه ی خرگوش دره محدود میشود این پارک با ۹۵۰ هکتار زمین پر درخت از بزرگترین بوستان های جنگلی استان تهران است.
هدف از احداث این پارک جنگلی که در آغاز مسیر وزیدن باد غربی به شهر تهران قرار گرفته و بالا بردن مفدار اکسیژن هوای تهران بوده است. این پارک دارای پیست دوچرخه سواری و پیست اسکیت سواری و با باشگاه اسب سواری است همچنین دسترسی به دو ایستگاه مترو چیتگر در قسمت درب شماره یک و ایستگاه مترو ایران خودرو مقابل درب ها ۵ و ۷ قرار دارد.
دریاچه چیتگر در مجاورت این پارک جنگلی واقع شده است.محدوده شرقی به مساحت تقریبی ۲۵۳ هکتار است محدوده غربی به مساحت معادل ۶۵۸ هکتار را به خود اختصاص داده است.حداقل ارتفاع پارک جنگلی چیتگر نسبت به سطح دریا ۱۲۲۵ متر و حداکثر آن ۱۳۱۳ متر بوده و متوسط آن ۱۲۶۹ متر است. پوشش درختی پارک در مجموع مساحتی در حدود ۷۳۴ هکتار را در بر میگیرد و حدود ۵۳ درصد از آنها را گونه های سوزنی برگ مانند کاج الداریکا،سرو‌نقره ای و سرو خمره ای و حدود ۴۳ درصد از درختان را ۹گونه درخنی پهن برگ از جلمه اقاقیا،زبان گنجشگ،نارون چتری،ارغوان،داغداغان،افرای زینتی،پلت،بلوط و ایلان تشکیل میدهد.

مشاورین املاک برلیان در منطقه 22 تهران آماده ارائه خدمات مشاوره ملکی به شما عزیزان همراه میباشد.

مقایسه لیست ها