نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

دریاچه چیتگر یا خلیج فارس منطقه 22 شهرداری تهران

دریاچه چیتگر یا خلیج فارس منطقه 22 شهرداری تهران

با سلام
دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس دریاچه مصنوعی است که در شمال غرب تهران به مساحت ۱۳۰ هکتار دریاچه و ۱۲۰ هکتار مجموعه ی تفریحی در پهنه خشکی ایجاد شده است.
دریاچه چیتگر در شمال پارک جنگلی چیتگر و جنوب اتوبان همت(خرازی) و شرق اتوبان آزادگان می رسد و غرب آن بافت مسکونی منطقه ۲۲ میباشد و منبع تامین آب دریاچه رودخانه کن میباشد.
طرح ساخت دریاچه از سال ۸۹ شروع که ابتدا پهنه آبگیر و در سال ۹۱ پهنه ساحلی آن در فاز یک اغاز شد و در اردیبهشت سال ۹۲ فاز اول بنام دریاچه چیتگر افتتاح شد و فاز دوم آن به مساحت ۱۴۰ هکتار در جنوب بزرگراه همدانی(شهید حکیم)شامل تونل شهدای غزه جزایر آبی(ابوموسی،تنب بزرگ و تنب کوچک)محور چهار باغ،پارک آبی،مونوریل در دستور کار شهرداری قرار دارد.
امکانات تفریحی دریاچه که از جمله محیطی زیبا دلنشین برای گردشگران منطقه و فرا منطقه ای و چشم اندازهای زیبا و متنوع ساخته است.جزایر تفریحی،جزایر حیات وحش، جزایر آموزشی ،اسکله قایق رانی، پارک آبی، باشگاه ورزش های آبی، اسکله تفریحی،امکانات خدماتی رفاهی،شهربازی و امکانات اقامتی از جمله امکانات این مجموعه است. همچنین میتوان از ساحل سنگی این مجموعه نام برد که فضای جالب و خاطر انگیزی برای شهروندان فراهم کرده است.
اهداف از شکل گیری دریاچه تامین توان اکولوژیکی منطقه از طریق ایجاد و ارتقا قابلیت های تفریحی و تفرجی،جذب توریست و گردشگر و سرمایه گذاری در بخش خصوصی و ایجاد کار و اشتغال،کمک به رشد و توسعه اقتصادی،ایجاد چشم‌اندازهای زیبا و‌دلنشین برای منطقه و تلطیف آب و هوای منطقه حوزه غرب و شهر تهران است.

مقایسه لیست ها