مدیریت زمان در تمام جنبه های زندگی مهم است ولی مدیریت زمان در فروش موضوعی فراتر از اینهاست!به عنوان کارشناس فروش میدانید چگونه زمانتان را مدیریت کنید؟

از دیرینه آرزوی همه اینست که کاش روز بیش از 24 ساعت بود تا به همه کارهایشان میرسیدند و حتما این ضرب المثل “وقت طلاست” را شنیده اید.بدون شک هر دقیقه ای که برای فعالیت فروش زمان صرف نمیکنید فرصت ها و درآمدتان را به باد میدهید.اهمیت مدیریت زمان نیز همینجا مشخص میشود.

به علاوه هرقدر در کارتان پیشرفت کنید فشار و استرس شما افزایش پیدا میکند و اگر نتوانید با مدیریت درست زمان کارها را پیش ببرید شکست خواهید خورد.

چرا مدیریت زمان برای فروشندگان حرفه ای مهم است؟

زیرا برای داشتن فروش موفق باید چندین کار را همزمان انجام دهید.فروشندگان موفق مدیریت زمان عالی دارند و همین امر عملکردشان را 70درصد نسبت به بقیه فروشندگان افزایش میدهد.

“همه افراد مدت زمان یکسانی در طول روز دارند ولی مهم نحوه استفاده از آن است”

در ادامه تکنیک های مدیریت زمان در فروش را بررسی میکنیم

1- داشتن اهداف مشخص

یکی از بهترین راه ها برای افزایش بهره وری و مدیریت زمان داشتن اهداف مشخص است که به آن شوق داشته باشید،برایش زمان بگذارید و برنامه ریزی کنید.افرادی که اهداف مشخص دارند به نسبت افرادی که اهداف مشخص نکرده اند 30 درصد بهتر عملکرد داشته اند.

2- برای برقراری تماس تلفنی وقت شناس باشید

اگر زمان مناسبی برای صحبت با مشتری انتخاب نکنید،فقط وقت و انرژی هدر داده اید.بطور مثال اگر مشتری شما صاحب رستوران است وقت ناهار اصلا وقت خوبی برای تماس گرفتن نیست.اگر برایتان سوال شده که از کجا بدانیم شغل مشتریمان چیست؟به این مقاله سر بزنید.

3- قرارهای ملاقات را دسته بندی کنید

اگر برنامه ریزی ناکارآمدی داشته باشید شما خود قاتل زمان و بهره وریتان خواهید بود.

4- فقط روی یک موضوع تمرکز کنید

“بچه ها اگر میخواید موفق بشید نباید plan B داشته باشید” وقتی سال 99 آقای عابدی در جلسه ماهانه با مشاوران هولدینگ برلیان این حرف رو زدند خیلی ها اولش متوجه نشدند که دقیقا منظور آقای عابدی چه بود ولی گذشت یکسال همه را متوجه کرد که اگر بجای انجام چند کار جداگانه فقط روی یک کار تمرکز شود چقدر نتیجه بهتر میشود.

5- کارهای غیر ضروری را کنار بگذارید و سرتان را خلوت کنید.

قانون پارتو یا 80-20 را شنیده اید؟ 20 درصد کارها 80 درصد نتایج را میسازند.یعنی در مدیریت زمان توجه شما روی اموری باشد که بیشترین تاثیر را برای شما دارند.

به پایان آمد این دفتر،حکایت همچنان باقیست…

در مقاله بعدی چند راهکار دیگه رو هم باهم بررسی میکنیم با ما همراه باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!