خرید و فروش شهرک خرازی

 خرید آپارتمان یا واحد در شهرک شهید خرازی

زمانی که قرار است یک واحد مسکونی خرید و فروش کنید، باید نکاتی را رعایت کنید. همچنین باید بدانید که پیش خرید کردن یک آپارتمان و یا خرید در محیطی که کمتر آن را می‌شناسیم کار را سخت‌تر خواهد کرد.

 خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی نیز با توجه به اینکه در یک منطقه جدید است، نیازمند بررسی‌های بیشتری است. اما این موضوع از جذابیت سرمایه گذاری در این شهرک کم نکرده و امروزه بسیاری از افراد علاقه دارند تا در این شهرک، واحدی را خریداری کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا شناخت بهتر و دقیقی نسبت به این شهرک، سازندگان و امکانات داخل آن پیدا کنید.

موقعیت مکانی ، نکته ای مهم و تاثیر گذار روی تقاضا

اولین موضوعی که در خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی و یا سایر آپارتمان‌ها باید مورد توجه قرار بدهید، موقعیت جغرافیایی آن است. شهرک شهید خرازی در منطقه 22 تهران و در غرب تهران واقع شده است. محل قرارگیری پروژه به دلیل قرار گرفتن در سمت غرب دریاچه شهدای خلیج فارس، نسبت به بسیاری از مناطق، از جذابیت بیشتری برای خرید و سکونت برخوردار است. همچنین باید گفت که در کنار این شهرک مسکونی، پروژه ایران مال و همچنین مجموعه تفریحی بزرگ پارک هزار و یک شهر قرار دارد. این پروژه از شمال به بزرگراه شهید خرازی و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم محدود می‌شود.

سازندگان شهرک شهید خرازی

سازنده اصلی این پروژه و در حقیقت مجری طرح بنیاد تعاون سپاه است. 5 تعاونی مادر هرکدام ساخت بخشی از این شهرک را بر عهده دارند. این 5 تعاونی شامل تعاونی‌های مسکن آماد و پشتیبانی، سپاه حضرت رسول، هوا فضا و دو تعاونی مسکن نیروی زمینی و ستاد کل می‌شود. همانطور که گفته شد، این تعاونی‌ها به عنوان تعاونی مادر بوده و تعاونی‌های کوچک‌تری در زیر مجموعه هر کدام از آنها در حال فعالیت هستند. تعداد واحدی که به هر تعاونی تخصیص داده شده است به شرح زیر است: 

آماد و پشتیبانی: 2376 واحد

سپاه حضرت رسول: 1180واحد

 هوا فضا: 812 واحد

 نیروی زمینی: 700 واحد

 ستاد کل: 464 واحد

عکس جدید طلوع آفتاب از شهرک خرازی

کدام تعاونی خرازی بهتر است ؟ علت تفاوت قیمت چیست ؟

تعاونی ها از نظر زمان تحویل متفاوت می باشند که این اصلی ترین علت اختلاف قیمت و مرغوبیت آنهاست. همچنین بعضی از برجهای تعاونی های مختلف سازنده ، دارای چشم انداز بدون مشرف و برخی آفتابگیر و بدون مشرف هستند که این مساله نیز روی مرغوبیت آن ها تاثیرگزار است.

نحوه خرید و فروش آپارتمان در شهرک خرازی

در گذشته محدودیت‌هایی برای نقل و انتقال واحدهای مسکونی در پروژه شهید خرازی وجود داشت. اما امروزه بیشتر تعاونی‌ها این محدودیت‌ها را حذف کرده و خریداران و فروشندگان با استفاده از روش‌هایی همچون فروش وکالتی و یا واگذاری امتیاز در تعاونی، نقل و انتقال خود را به صورت کاملا قانونی و معتبر انجام بدهند.

قیمت در شهرک شهید خرازی واحد به واحد ممکن است متفاوت باشد. در واقع قیمت گذاری براساس مواردی که در ادامه به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد مشخص می‌شود:

-تحویل دائم یا موقت بودن واحد و زمان تحویل آن

-متراژ واحد مورد نظر ساختمان و طبقه‌ای که واحد در آن قرار دارد

-جهت واحد و منظره (ویو) قابل مشاهده از واحد

مشخصات و جزییات شهرک خرازی

قبل از خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی جالب است بدانید که اسکلت برج‌های مسکونی این شهرک به روش سازه فلزی از نوع پیچ و مهره است. این نوع سازه امروزه به عنوان ایمن‌ترین سازه در برابر زلزله شناخته شده است. مساحت زمینی که برای این شهرک در نظر گرفته شده است، 38.5 هکتار است. در این فضای بزرگ 44 بلوک مسکونی طراحی شده و در حال ساخت است که در دو فاز مختلف دسته بندی می‌شوند. زیربنای خالص مسکونی در این شهرک 868 هزار متر مربع است. بخش زیادی از فضای باقیمانده نیز به فضای سبز اختصاص داده شده است. اماکن آموزشی متعدد، اماکن ورزشی، تجاری، بهداشتی و درمانی از دیگر سازه‌هایی است که در این شهرک طراحی شده و در حال ساخت است.

 

برج‌های مسکونی در ارتفاع‌ها و تعداد طبقات متفاوتی ساخته می‌شود که بین 24 تا 30 طبقه دارند. در کل در این شهرک مسکونی، 8032 واحد مسکونی تحویل داده خواهد شد که بین 102 تا حداکثر 133 متر خواهند داشت. باید گفت که بر اساس طراحی‌های انجام شده، واحدهای مسکونی پروژه خرازی همگی دارای دو خواب هستند. انباری، پارکینگ، شوتینگ، سیستم اطفا حریق، 4 لاین آسانسور نفربر و باری، سیستم سرمایش  VRFو سیستم گرمایش مرکزی برخی از امکاناتی است که با خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی در اختیار شما خواهد بود.

برلیان ، متخصص خرید و فروش املاک شهرک خرازی

5/5 - (15 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس