منطقه 22

معرفی کلی منطقه 22 شهرداری تهران

دسترسی سریع

ضمن عرض ادب خدمت شما همراهان گرامی املاک برلیان
نظر به اینکه منطقه 22 شهرداری تهران ( حوالی دریاچه چیتگر ) بسیار وسیع و گسترده است ، در این مقاله صرفا توضیحاتی جامع و مقدماتی در مورد کلیّت منطقه 22 شهرداری تهران به حضورتان تقدیم میگردد ؛ لذا برای تکمیل کردن اطلاعات خود میبایست در انتهای همین مطلب روی عناوین مطرح شده در مورد منطقه 22 شهرداری تهران کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی همان موضوع منتقل شوید.

مشخصات منطقه 22 تهران

وسعت و موقعیت جغرافیایی  منطقه 22

این منطقه با وسعتی حدود 6200 هکتار در شمال غربی ترین نقطه کلانشهر تهران واقع شده است به طوری که از شرق با منطقه 5 شهرداری تهران ، از شمال به رشته کوه های البرز ، از غرب به اراضی وردآورد شمالی و از جنوب با اتوبان تهران – کرج همسایه است ؛ شایان ذکر است که حدود 1300 هکتار از مساحت کل منطقه 22 ( 6200 هکتار ) متعلق به فضای سبز میباشد که این به خودی خود نشانگر سرانه فضای سبز بالا در این منطقه است.همچنین به طور میانگین ارتفاع از سطح دریا حدود 1340 تخمین زده شده است .

مدیریت شهری و شهرداری منطقه 22 تهران

شهردار کنونی منطقه 22 تهران ، آقای علی نوذرپور در مهرماه 96 از جانب آقای محمد علی نجفی طی حکمی به عنوان شهردار منطقه 22 تهران منصوب گردیدند.

امنیت و کلانتری ها و مقرهای پلیس

کنترل امنیت در منطقه 22 به علت وسعت زیاد و همچنین گذر اتوبان هایی از قبیل شهید همت ( شهید خرازی ) و حکیم ( شهید همدانی ) کار چندان راحتی به نظر نمیرسد ولی در چند سال اخیر به علت توسعه ناگهانی منطقه 22 ، مسئولیت به فکر افزایش تعداد مقرهای پلیس و همچنین خودرو های گشت افتادند چنانچه در حال حاضر علاوه بر 2 کلانتری ( 141 شهرک گلستان و 181 عوارضی ) دارای حدود 10 مقر پلیس و تعداد قابل ملاحضه ای خودرو گشت میباشد که به صورت بسیار موفقیت آمیز مشغول کنترل امنیت در منطقه 22 میباشند.

پهنهD

تاریخچه منطقه 22 تهران

منطقه 22 ( حوالی دریاچه چیتگر ) قبل از اینکه به منطقه ای مسکونی – تجاری – توریستی تبدیل شود ، به عنوان ریه های تهران شناخته میشد و مقرر بود به عنوان منطقه تفریحی – توریستی تهران و برای ارائه خدمات تفریحی – گردشگری به ساکنین تهران باشد ولی پس از دوران 8 سال دفاع مقدس ، نظر به اینکه جمعیت ایران به علت حاکمیت شرایط جنگی به صورت ناگهانی و در عرض چند سال حدودا دو برابر شد ، مسبب شد که به عنوان منطقه ای مناسب برای انبوه سازی در زمینه مسکونی – تجاری نیز باشد ؛ به طوریکه در حال حاضر بزرگترین مرکز خرید یا مال خاورمیانه ( بازار بزرگ ایران ) در منطقه 22 تهران قرار دارد.

جمعیت منطقه 22 تهران ( حوالی دریاچه چیتگر )

جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری که در سال 1390 انجام شد ، حدودا 130000 نفر اعلام شده است.

دریاچه چیتگر

بافت جمعیتی یا تعاونی های مسکن های سازنده منطقه 22 تهران ( حوالی دریاچه چیتگر )

گفتنی است بخش کثیری از برجهای منطقه 22 تهران را تعاونی های خصوصی یا ارگانی ، از قبیل تعاونی مسکن های کارکنان سپاه یا ارتش ، تعاونی مسکن دانشگاه تهران ، کارکنان مجلس و … ساخته و یا در حال ساخت میباشند .

نظر به اینکه منطقه 22 تهران وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت بالایی دارد ، محله های فراوانی نیز دارد که این باعث اختلاف قیمت آپارتمان در محله های مختلف منطقه 22 میباشد .

شهرک های منطقه 22 را در ادامه مطلب باهم مرور میکنیم

مکان ها و مراکز مهم که غالبا باعث افزایش قیمت آپارتمان و افزایش تعداد سرمایه گذاران ملکی در منطقه 22 تهران شده است

 • پژوهشگاه صنعت نفت
 • پژوهشگاه ژنتیک
 • پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی
 • بنیاد علمی بین‌المللی علوم مغز و اعصاب ایران ( بیمارستان مغز و اعصاب ) که با همکاری پروفسور سمیعی (در حال ساخت) است.
 • استودیو محله گل و بلبل
 •  هتل لکسون (در دست ساخت)
 • پژوهشگاه صنعت نفت
 • پژوهشگاه ژنتیک
 • پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی
 • بنیاد علمی بین‌المللی علوم مغز و اعصاب ایران ( بیمارستان مغز و اعصاب ) که با همکاری پروفسور سمیعی (در حال ساخت) است.
 • استودیو محله گل و بلبل
 •  هتل لکسون (در دست ساخت)

دسترسی ها و حمل و نقل عمومی در منطقه 22 تهران

وجود 3 شاهراه اصلی ( همت ، حکیم ، تهران – کرج ) و گذر از منطقه 22 ، موجب شده دسترسی های اتوبانی چه به سمت مرکز شهر تهران و چه به سمت کرج برای عموم ، امری سهل و ساده به نظر برسد . همچنین سیستم حمل و نقل عمومی در منطقه 22 نیز طی رشدی که در چند سال اخیر داشته ، در حال حاضر بسیار منظم و کافی و وافی به نظر میرسد به طوری که بیش از 20 ایستگاه اتوبوس و 4 ایستگاه مترو را دارا میباشد که البته ضمن تلاش مسئولین و تصمیمی آینده نگرانه ، سیستم حمل و نقل عمومی منطقه 22 در حال گسترش و تکمیل شدن میباشد.

ایستگاه های مترو در منطقه 22 تهران

• ایستگاه متروی ورزشگاه آزادی • ایستگاه متروی ایران خودرو • ایستگاه متروی چیتگر • ایستگاه متروی وردآورد

( البته اخیرا چندین ایستگاه مترو در سر تا سر منطقه 22 در حال احداث است که دسترسی های این منطقه را به حمل و نقل عمومی بسیار آسان تر خواهد کرد)

گروه مشاورین املاک برلیان آماده ارائه خدمات نوین مشاوره در امر خرید و فروش آپارتمان یا ملک مورد نظر شما در منطقه 22 تهران کارشناس خرید و فروش آپارتمان یا پیش خرید و خرید امتیاز تعاونی های معتبر : عابدی تلفن همراه : 09121967794 

5/5 - (10 امتیاز)
خانهواتساپپیامکتماس